İçeriğe geç

Uluslararası Katılımlı 32. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından 15-19 Nisan 2020 tarihleri arasında Titanic Kongre Merkezi, Belek-Antalya’da düzenlenecek olan “Uluslararası Katılımlı, 32. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi” Nükleer Tıp alanında Türkiye’deki en büyük organizasyondur. Kongremizde sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyacağız.

Tanı ve tedavi planlamada hedefe yönelik kullanılan radyoaktif maddenin değişerek işaretlenen aynı molekülün kullanılması, tedavide giderek artan kullanımı ve klinik önemi ile “Teranostik” kavramı son yıllarda tıp dünyasında önemli bir paradigma değişikliğine neden olmuştur. Geçen yıl kongremiz “Teranostik ve Kişiselleştirilmiş Nükleer Tıp” ana teması ile gerçekleşmişti. Kişiselleştirilmiş tanı ve tedavi yaklaşımlarının gelişmesi ile radyasyonun akılcı kullanımı daha önemli hale gelmiştir. Bu bağlamda, bu yıl yapacağımız kongremizin ana teması “Akıllı ve Akılcı Radyasyon” olarak belirlenmiştir. Doğru endikasyon, doğru doz, doğru zamanda radyasyon kullanımının görüntüleme ve tedavi alanında başarıyı attıracağı ve hasta yararına olacağı kuşku götürmez bir gerçektir. Bu noktadan yola çıkarak Nükleer Tıp alanında son gelişmeler, hasta yönetiminde Nükleer tıbbın önemi, tanısal görüntüleme ve radyonüklid tedavilerde güncel durum ve gelecekten beklentiler kongremiz bilimsel programında ağırlıklı olarak bu tema çerçevesinde konunun uzmanı konuşmacılar tarafından aktarılacaktır. Aynı zamanda uluslararası bilim dünyasında konusunda deneyim ve bilimsel yetkinlik sahibi konuşmacılar davet edilerek, alanımız ile ilgili değişik bakış açılarından bilgi ve kişisel deneyimlerin paylaşılması hedeflenmiştir.

Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi de alanımız için oldukça yeni ve hızla gelişme sürecindedir. Sadece alanımızı değil tüm profesyonel sağlık alanlarını etkileyeceği öngörülmektedir. Kongremiz esnasında alanımıza olası etkileri ve gelecek yansımalarını tartışmaya çalışacağız.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da genç meslektaşlarımızdan gelen geribildirimler doğrultusunda uzmanlara yönelik günlük pratiğimize katkı sağlamak amaçlı “Olgular ile Öğrenelim; İnteraktif Vaka Sunumları” şeklinde bir dizi oturum planlanmıştır. Bu oturumlar özellikle tıpta uzmanlık öğrencilerimiz, uzmanlık hayatlarının başındaki genç meslektaşlarımıza ve bilgilerini tazeleme arzusunda olan tüm meslektaşlarımıza yönelik olup, konunun uzmanı konuşmacılar tarafından aktarılacaktır.

Nükleer Tıp için vazgeçilmez endüstri ve teknoloji sergisi de her zaman olduğu kongremiz boyunca yer alacaktır. Bu sayede, alanımız ile ilgili cihaz ve yazılım alanındaki gelişmeler konusunda tüm meslektaşlarımızı bilgilendirmek ve yeni teknolojik ürünlerin tanıtımının yapılması hedeflenmektedir.

Hem akademik anlamda ve hem de günlük pratiğimize yönelik zengin bir içerik ile “32. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi, Uluslararası Katılımlı” kongremize siz çok saygıdeğer meslektaşlarımızı davet etmek, sayenizde oturum sonu tartışmalar ile daha interaktif oturumlar gerçekleştirerek kongremizin bilimsel içeriğinin zenginleşmesinde siz katılımcıların da katkı sağlaması beklentisindeyiz. Hep birlikte daha zenginiz, daha güçlüyüz, daha kaliteli ve daha fazla bilgi üretebiliriz.

En derin saygılarımla,

Prof. Dr. Gamze ÇAPA KAYA
TNTD Yönetim Kurulu Başkanı

Kongre sayfası untk202.org

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: